🎄Zadajte kód: christmas20 a získate zľavu 20% na všetko už nezľavnené mimo kurzov a sad nechtovej kozmetiky! 🎁

FRÉZKY NA NECHTY

ENII NAILS prichádza s novou kolekciou brusných nechtových fréz. Do svojho portfólia sme zaradili vysoko kvalitné frézky na nechty s veľmi širokým rozpätím, kde si úplne isto vyberie každá z vás. 

Čo to vlastne nechtové frézy sú? Ako sa delia a aké kritéria potrebujete poznať pre svoju prácu? Aj o tom je tento článok. Frézky potom nájdete v našom e-shopu, kde je k jednotlivým frézkam detailný popis.

______

Jedná sa o rôzne nástavce do brúsok pre prístrojovú manikúru alebo pedikúru. Frézky na nechty umožňujú rýchlu a hygienickú prácu pri úprave nechtov. Jedná sa o veľmi účinné a rýchle brúsenie materiálu, dokonalé odstránenie nadnechtovej blanky, odstránenie kožtičky. Používajú sa na suchý necht bez použitia zmäkčovača. Použitie frézok je bezpečné aj pri práci v problémových miestach. Je však potreba mať skúsenosti a byť veľmi opatrná. Prístrojová manikúra nie je vhodná pre deti, osoby s malými alebo žiadnymi skúsenosťami. Hrozí veľké riziko poranenia.

FRÉZKY DELÍME:

  • PODĽA POUŽITIA
  • PODĽA HRUBOSTI
  • PODĽA TVARU

Nechtové frézky používame buď na materiál alebo na prírodný necht. To je veľmi dôležité rozlíšiť, aby nedošlo k poraneniu alebo narušeniu prírodného nechtu. Ďalej sa frézky delia podľa hrubosti - od super jemné po super hrubé. Zase je dôležité zvážiť ich použitie. A nakoniec TVAR. Frézky majú nespočetne možných tvarov. Každý tvar má nejakú svoju funkciu a každému vyhovuje niečo iného. Je dobré vyskúšať viacej možností a väčšinou sa ustálite maximálne na 3 až 5 frézkach, s ktorými urobíte všetko.

FRÉZKY PODĽA POUŽITIA

Frézky používame buď na odbrúsenie, upravenie materiálu alebo na prírodný necht. Toto je veľmi dôležité rozlíšiť. 

FRÉZKY NA UMELÉ NECHTY

Najčastejšie sa stretávame s názvami - karbidové, wolframové, keramické alebo titanové. Všetky patria k tvrdým a veľmi odolným materiálom.

Najlepší a najdrahší z tvrdokovu je práve Karbid Wolframu - jedného z najtvrdších a najodolnejších materiálov na trhu. Wolfram je extrémne tvrdý, ťažko taviteľný kov. Vďaka jeho vlastnostiam sa behom prevádzky frézka nezahrieva. Priečne drážky zaisťujú maximálnu efektivitu a rýchlosť práce. Je veľmi ostrá a zaručuje dlhú životnosť frézy. Charakteristické pre tieto frézy je špičkové spracovanie, trvalá ostrosť a dokonalé vyváženie umožňujúce príjemnú prácu bez akýchkoľvek vibrácií. Sú odolné proti korózii. Bez problémov sa dajú dezinfikovať a sterilizovať. Vhodné k brúseniu všetkých materiálov (akryl, poly gel, gel, rubber, s opatrnosťou aj gel lak a rocklac).

Ďalší, dosť často používaný materiál je keramika - Vďaka konštrukcie a materiálu, z ktorého sú vyrobené, sa tieto frézky pri práci nezahrievajú. Keramické frézky neprenášajú vibrácie na necht zákazníčky. Sú ostré, odolné a majú dlhú životnosť. Výhoda keramických frézok je tá, že je antialergénna a tak je vhodná pre klientky alergické na kov. Bez problémov sa dá dezinfikovať a sterilizovať. Aj tieto sú vhodné k brúseniu všetkých materiálov (akryl, poly gel, gel, rubber, s opatrnosťou aj gel lak a rocklac).

FRÉZKY NA PRÍRODNÉ NECHTY

Na prírodné nechty sú najvhodnejšie a najlepšie diamantové frézky. Sú vyrobené z odolného karbidu obalené diamantovým brusom.

DIAMANT - Diamant je najtvrdší známy prírodný minerál (nerast), ide o kryštalickú formu uhlíku C. V Mohsovej stupnici má tvrdosť 10 (najvyššia) a je napríklad 140x tvrdší než korund (na stupnici tvrdosti má číslo 9). Ďalšia z jeho vlastností je odolnosť voči kyselinám a vysoká tepelná vodivosť. Diamanty vznikli kryštalizáciou pred milión rokmi v hĺbke Zeme, pôsobením vysokých tlakov a teplôt na iné formy uhlíku. Jen asi 20% vyťažených (prírodných) diamantov je dostatočne čistých a správne farebných pre použitie v zlatníctve, 80% diamantov sa využíva priemyselne – predovšetkým ako súčasť rezných, brusných a vŕtacích diamantových nástrojov alebo ako brusivo (pasty, prášok). 

Diamantové frézky sú vhodné predovšetkým na prírodné nechty. Slúžia k obrúseniu nadnechtovej blanky, k úprave a odstráneniu kožtičky v okolí nechtového lôžka. Ďalej umožňujú úpravu nechtových valov, trhlín, mozolov a aj pre pedikérske potreby. Práca s diamantovými frézkami je hygienická, rýchla a precízna. Podľa potreby volíme správny tvar a hrubosť. Diamantové frézky môžeme tiež použiť k podbrúseniu nechtu. Najčastejšie použitie je pre hĺbkovú manikúru. POZOR! Ak nemáte dostatok skúseností môže dôjsť k poraneniu. Pri prírodnom nechte sa jedná len o odstránenie mastného filmu z nechtu. Nemôžete s nimi brúsiť nechtovú platničku, ale iba nadnechtovú blanku, alebo nechtovú kožtičku. 

Pri použití diamantovej frézky odporúčame nízke otáčky na Vašej brúske. 

FRÉZKY PODĽA HRUBOSTI

Hrubosť frézok sa delí na 6 typov. Je zaužívané, že frézky sú rozdelené farebným prúžkom a jednotlivá farba určuje hrubosť diamantového zrna alebo veľkosť drážok.

 barvy hrubostisk

 

 

 

 

Hrubosť volíme úmerne k výkonu, ktorý chceme robiť. Ďalším aspektom by mal byť materiál, ktorý chceme brúsiť. Dôležitým kritériom pri voľbe hrubosti frézky by mal byť cit. Predpokladáme, že na kožtičku si nezoberieme super hrubú a na akryl super jemnú.

FRÉZKY PODĽA TVARU

Tvarov je nespočetne veľa. Každému vyhovuje niečo iné. Najbežnejšie tvary sú však plamienok (slza, kvapka, vajíčko, šiška), kužeľ, valec, špička.

Môžu mať rôzne dĺžky, šírky a zaoblenie. Ideálne je absolvovať kurz alebo proste a jednoducho vyskúšať čo Vám bude vyhovovať.

 

JAK SA O FRÉZKY STARAŤ

Po každom použití frézky očistite kefkou. Pozor! Pre čistenie frézok nepoužívajte kovové kefky, takto sa frézky veľmi rýchlo tupia a ich životnosť a doba použiteľnosti sa tým značne skracuje. Odporúčame po každej zákazníčke čistiť frézky v sterilizátore alebo ultrazvukovej umývačke. Ak sa frézky nečistia (obzvlášť diamantové) upchávajú sa a znižuje sa ich brusný výkon. 

 

TIP

  • Aby sme predišli poraneniu, je veľmi dôležité dbať na zafixovanie ruky pri brúsení. Opora ruky nás chráni pred možným skĺznutím ruky, ktorá drží brúsne pero.
  • Pozor na smer pilovania! Väčšina frézok má špeciálne zárezy, ktoré potom umožňujú pilovanie iba jedným smerom. V prípade pilovania proti smere zárezov, hrozí takzvané „kopnutie“ frézkou. Tento moment je veľmi nepríjemný ako pre Vás tak aj pre zákazníčku.
  • S brúskami nikdy nepracujte na plný výkon otáčok. Silno sa tým zaťažuje motor a brúsenie sa tým neurýchli. Pokiaľ sú otáčky príliš vysoké, materiál nestačí pri brúsení z frézky vypadávať a ostáva medzi zárezami. Týmto sa frézka zahltí a výrazne sa tým zníži výkon brúsenia.
  • Otáčky prispôsobte typu frézky a svojej zručnosti. Iné otáčky voľte na materiál, iné na prírodný necht.
  • Keď brúsime je potreba dosiahnuť plynulého pohybu frézky alebo nástavce po nechte. Pokiaľ sa pri brúsení zastavíte na jednom mieste, hrozí popálenie alebo prebrúsenie nechtovej platničky. Ak nemáte potrebnú zručnosť alebo istotu, radšej znížte otáčky brúsenia. Tým predídete možnému poraneniu.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.